سیچلاید امریکای مرکزی

سیچلایدهای امریکای مرکزی

سیچلایدهای امریکای مرکزی

ناحیه مرکزی قاره امریکا هم ساکن تعدادی ماهی سیچلاد میباشد. برای اشنایی با ملزومات زندگی انها دعوت میکنم این مقاله کوتاه را مطالعه بفرمایید.

این منطقه از جنوبی ترینش یعنی پاناما شروع شده تا شمال کشور مکزیک رو شامل میشود.

سیجلایدهای قاره امریکای مرکزی
امریکای مرکزی

امریکای مرکزی

این منطقه امریکای مرکزی از جنوبی ترینش یعنی پاناما (شمال امریکای جنوبی)شروع شده تا شمال کشور مکزیک رو شامل میشود.از رودخانه های بزرگ ان میتوان به ریو گراند مکزیک و کوچکترهایی مثل بالساس -پانک و کانچوز نام برد.اب و هوای این مناطق تحت تاثیر جریانهای گرم اقیانوسهای اطلس و ارام گرم هستند.بسیار عالی برای زندگی سیچلایدهای امریکای مرکزی هستند .این ناحیه از امریکا که بین ابهای بزرگی در اطراف به صورتی نواری باریک با بلندیها و کوهستانها پوشیده شده است.در نواحی ساحلی جلگه های سر سبزی نیز دارد . با نزدیکتر شدن به خط استوا و امریکای جنوبی این جنگلها گرم و مرطوبتر با تراکم بیشتری هستند.

سیچلاید تگزاس
ماهی تگزاس

درجه حرارت

دمای دلخواه ماهیان اکواریومی در این مناطق با توجه به اب و هوای گرم حاکم نیز میتواند بالا باشد . در برخی از گونه ها تا ۳۰درجه سانتی گراد هم دیده شده که ما حد خوبش رو ۲۸ درجه میگیرم.سیچلایدهای امریکای مرکزی به دلیل داشتن زیستگاهایی متفاوت گاهی با اختلاف ۴-۵ درجه ساتیگرادی دمای مطلوب اب روبه رو هستند.نزدیکی به کوهستان یا خط استوا و امریکای جنوبی دلیل ان میباشد.

سیچلاید دهان اتشی
ماهی سیچلاید دهان اتشی

با توجه به گذارشات برای تمامی ماهیان این حوضه اسیدیته ۷-۸.۵ تایید شده است. این امر در تکثیر(سیچلایدهای امریکای مرکزی) به کار خواهد امد.

درجه سختی مناسب سیچلایدهای امریکای مرکزی بسیار متفاوت میباشد  .. از سبک تا خیلی سنگین در مواردی هم  نیمه سنگین هست .برای تایین این مورد باید به صورت دقیقتر ناحیه پراکنش گونه مورد نظر بررسی شود اما این گونه ها تا درجه خیلی سنگین را تاب میاورند.

جان کلام اینکه برای نگه داری هر گونه ای باید محل زندگی ان را برسی و شرایط را اماده نمود تا امکان پرورش یا تکثیر ان به وجود اید.

با سپاس از حضورتان

با امتیاز دادن برای ما دلگرمی خدمت بیشتری بدهید
[کل: ۱ میانگین: ۵]
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.