سه جلبک خوار

۳ جلبک خوار اکواریومی که باید بشناسید

ایا اکواریوم شما جلبک خوار دارد؟راهکارنداشتن جلبک چه میباشد؟میتوان از میگوی جلبک خوار در اکواریوم داشت؟ بهترین میگوهای جلبک خوار کدامند؟

اگر از دست جلبکها و سبز رنگ شدن اب اکواریوم خود خسته شده اید با خواندن این مطلب راه کاری خواهید داشت.

میگوی جلبک خوار اب شیرین
میگوی جلبک خوار اب شیرین

جلبک خوار و جلبک دراکواریوم

جلبک در اکواریوم: از مشکلات ابدی مخزن ماهی و میگوی اب شیرین میباشد . این موردی هست که اکثرا صاحبان اکواریوم با ان روبرو خواهند شد.

اگر چه هیچ ماهی یا میگویی نمیتواند هجوم جلبکها را به طور کامل در اکواریوم شما از بین ببرد. اما هستند جلبک خواران قهاری که مشکلات شما را در این مورد کمتر میکنند.

با داشتن این جانوران در محیط اکواریوم خود کار نظافت و رسیدگی مخزن خانگی شما  کمتر خواهدبود.

جلبک خوار اکواریومی به نام میگو

اکثر میگوهای اب شیرین در وحله اول جانوری جلبک خوار محسوب میشوند. میگو جانوی همه چیز خوار حساب میشود که هر چیزدم دستی را خواهد خورد. رژیم غذایی انها معمولا بیوفیلم و جلبکهایی که رو ی سنگها و گیاهان  رشد میکنند میباشد.

مواد گیاهی در حال فساد – ماهی مرده – پس ماند غذای سایر ماهیان و مواردی از این دست غذاهایی هستند که معمولان میگو سراغ انها خواهد رفت.

میگوی شبح را میتوان رفتگر فعال اکواریوم دانست در حالی که میگوهایی هستند که بیشتر مایل به خوردن جلبک و بیوفیلمهای موجود در اکواریوم میباشند.

با وجود جلبک خوارهای فعال  باز هم شما در اکواریوم جلبک خواهید داشت. برای از بین بردن جلبک باید نیازهای اساسی برای رشد ان را کنترل کنید. اولین نیاز جلبک مواد مغزی میباشد. غذای زیادی که برای ماهی استفاده میکنید در صورت مصرف نشدن توسط ماهی با تجزیه شدن در دست رس جلبکها خواهد بود.

در مورد بیمهرگان اب شیرین بیشتر بدانید

میگوی اب شیرین واصول نگهداری ان در اکواریوم شما

نیاز اساسی دیگر جلبک نور اکواریوم میباشد. از نوری استفاده کنید که کمترین تاثیر را در رشد جلبک داشته باشد.

بعد از انجام این کارها شما میتوانید به تعداد لازم از جلبک خوارها را تهیه کرده و وارد اکواریوم خود نمایید. با رعایت موارد گفته شده جلبک خوار میتواند کنترل خود را روی این عامل ناراحت کننده شما نشان دهد.

و اما بهترین میگوهای  جلبک خوار ما کدامند؟

میگوی امانو
میگوی امانو

جلبک خوار اول میگوی امانو

جلبک خوار توانای اکواریوم همین میگوی امانو میباشد. این جانور انقدردراین کار حرفه ای عمل میکند که در اصل ان رابه نام جلبک خوار می شناسند.

این گونه با بدن شفافی که دارد زیاد چشم گیر به نظر نمیرسد اما کاری میکند کارستان که تعجب خواهید کرد.

میگوی امانو جلبک خوار حساسی نمیباشد وهر نوع جلبکی که باشد را میخورد. دو نوع از جلبکها هم مطلوب برای خوردن وی نمیباشند. جلبکهای سیاه و سیانو باکتریها مواردی هستند که میگوی امانو انها را نمیخورد.

شما برای کنترل مطلوب اکواریومی با لیتراژ ۱۲۰ به گروهی ۵ نفره از انها نیاز خواهید داشت.

یاد اوری این نکته هم ضروری میباشد که این میگو هم نمیتواند فقط با خوردن جلبک زنده بماند. پس شما باید از غذای مناسب دیگری هم برای تغذیه این میگو استفاده کنید. در هفته چند بار برایشان غذایی جز جلبک درنظر بگیرید.

میگوی رد چری(گیلاس)
میگوی رد چری(گیلاس)

دوم میگوی گیلاس(چری)

میگوهای گیلاس که احتمالا محبوبترین و ارزانترین میگوهای جلبک خوار اکواریومی حساب میشوند.

این میگوها به دلیل داشتن رنگهای متنوع هیبریدی  – رشد سریع و کارایی خوب در هنگام خوردن جلبک و همین طور در دسترس بودن زیاد مورد استقبال هستند.

میگوی چری هم انواع مختلفی از جلبکها را میخورد ان هم با سرعت زیاد. این میگو تمام وقت در حال گشت و گذار بوده هر جا جلبک پیدا کند خواهد خورد.

برای اکواریوم خود شما فقط ۱۰ عددازانها را تهیه کرده و کارایی انها را تماشا کنید. این میگو همان طور که زیاد میخورد خیلی هم تولید مثل میکند. شما بعد از مدت زمان کوتاهی لشگری از جلبک خوار در اکواریوم خواهید داشت.

شما برای این میگو هم بایدغذایی به غیر از جلبک در نظر داشته باشید. این جانور به سرعت دراکواریوم جا افتاده و شروع به تولید مثل میکند. اگر تعداد انها بسیار زیاد شد باید بتوانید این جمعیت را تغذیه و کنترل کنید.

میگوی-کاردینال
میگوی-کاردینال

سوم میگوی کاردینال

این میگوی جلبک خوار از سولاوسی به خاطر رنگهای چشمگیرش به این نام مشهور شده است. این جلبک خوار میگویی ویژه حساب میشود.

این جانورهر چند رنگهای درخشان و جالبی دارد و به خوبی جلبکها را میخورد اما نیازهای ابی خاصی دارد. به همین علت ویژه میباشد. نگهداری از این گونه اسان نمیباشد. شما برای تغذیه این میگو ناچار خواهید بود کارتان را معکوس کنید .

یعنی باید جلبکها را به عمد زیادتر کنید که خوب این مطلوب ما نیست . این میگو جلبک خوار خوبی هست اما نه مثل میگوی امانو یا میگوی گیلاس که خدمه اکواریوم شما باشند.

انها اکورایوم را بسیار تمیز نگه میدارند اما اکواریومشان باید اختصاصی باشد. یعنی فقط برای این میگو تانک جدا راه اندازی کنید.

خوب دوستان امیدوارم مطالب کفته شده به کارتون بیاد

ممنونم از همراه دوستان

با امتیاز دادن برای ما دلگرمی خدمت بیشتری بدهید
[کل: ۱ میانگین: ۵]
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.